שיווק שותפים

מאז ומתמיד הייתה נפוצה שיטת השיווק הנקראת שיווק שותפים, אולם לאורך ההיסטוריה לא היה לה שם מוגדר. אנשים היו ממליצים לאנשים אחרים על כל מיני דברים בכל תחומי החיים וכך למעשה היו משווקים להם את השימוש באותם מוצרים. לדוגמה: לפני מאות שנים אנשים יכלו להמליץ לאנשים אחרים על ספר טוב או על חלבן המספק חלב איכותי מדי ראשון בבוקר. כיום אנשים ממליצים אחד לשני על כל דבר בכל מקום.

קחו את עצמכם כדוגמה:

מתי הפעם האחרונה שהמלצתם משהו למישהו קרוב? האם ראיתם סרט טוב לאחרונה והמלצתם לחברים/ משפחה ללכת אליו? האם יצא לכם להמליץ על עסק מסוים עם פידבק חיובי באינטרנט או שיתוף באינסטגרם או בפייסבוק? אם אכלתם במסעדה טובה, לא תמליצו עליה לאנשים אחרים כאשר תשמעו שהם מחפשים מסעדה באזור? זהו בדיוק שיתוף שותפים.

קראו עוד על קידום אתרים

היום יש שיווק שותפים באינטרנט וכך הוא נראה:

כיום באמצעות הכוח העצום של השיווק באינטרנט התפתחה טכניקת שיווק השותפים והיא מאפשרת לכל אחד, לא משנה אם הוא בעל ידע בשיווק או לא, להמליץ על מוצרים ושירותים של חברה אחרת ולהרוויח עמלה ממכירות. אינכם צריכים להבין במכירות או לדבר עם אנשים פיזית. תוכלו להקים תשתיות אינטרנט ולבסס עליהן את ההמלצות שלכם. כך למשל אם יש לכם ערוץ אינסטגרם או יוטיוב פופולריים תוכלו לשלב קישורי שותפים ואנשים שילחצו עליהם ויגיעו לעמוד המכירה של המוצר/השירות – יזכו אתכם בעמלה כאשר אלה ירכשו את המוצר. כמובן שחוק המספרים נכנס לתוקף וככל שתגיעו ליותר אנשים וככל שאלה יהיו יותר רלוונטיים וממוקדים לאותו מוצר כך יגדל הסיכוי שלכם להרוויח מכך כסף.

מדוע זה טוב לבעלי עסקים?

בעלי העסקים מבחינתם מוכנים לשלם אחוזים מתוך המכירה כעמלה לאותם אנשים המביאים להם לקוחות. ייתכן ובעלי העסקים הנם בעלי אחוזי רווח גבוהים על המוצר ויכולים אחרי העמלה עדיין להרוויח מהמכירות, או לחילופין שהם מעדיפים להפסיד על העסקה הראשונה כדי להרוויח לקוחות שעשויים לרכוש מהם לאורך זמן.

כיצד זה מתבצע?

בדרך כלל יש אתר אינטרנט הנקרא "אתר שותפים" אליו תוכלו להירשם כבעלי העסק או כמשווקים. אם תרשמו כבעלי העסק תוכלו לרשום את המוצרים והשירותים שלכם, ליצור את קישורי השותפים שלכם במערכת ולהכריז על העמלה שתשלמו לפי מכירה. המשווקים מצד שני יירשמו למערכת כדי לבחור אילו מוצרים הם רוצים לקדם, לקבל את קישור השותפים המותאם למשתמש שלהם ולהתחיל לפרסם אותו ברחבי הרשת.

שתפו אותנו:
0Shares

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

דילוג לתוכן