תאונת דרכים בדרך לעבודה- מתי היא נחשבת לתאונת עבודה?

 

מה עלי להוכיח?

כאשר נפגעתם בתאונת דרכים בדרך לעבודה או בדרככם חזרה מהעבודה, תאונת הדרכים תחשב לתאונת עבודה. זוהי לצערנו תופעה נפוצה. עמותת אור ירוק מדווחת ש 12% מתוך תאונות הדרכים הן בדרך לעבודה או ממנה.

מה נחשבת "הדרך לעבודה"?

החוק מדבר על מסלול קבוע ללא סטיות. זאת בכדי למנוע מצב שאנשים ינסו לכלול נסיעה אישית בהגדרה הזאת. קל יותר להוכיח מסלול רגיל לעבודה כאשר אתה עובד כשכיר במקום קבוע, מאשר כעצמאי כגון יועץ, שמקום עבודתו משתנה. אך גם לשכירים בעלי מסלול קבוע יכולות להיות סטיות מהדרך, שחלקן מקובלות על המחוקק:

  • יציאה ללאנץ'– שימו לב יש מרחק סביר המוגדר בחוק.
  • הבאת ילדים לגן או למסגרות החינוך האחרות
  • עריכת קניות עבור מקום העבודה – אך ורק אם התבקשת לעשות זאת על ידי הבוס
  • נסיעה לאירוע חברתי או השתלמות הקשורה בעבודה
  • מעבר דרך בית כנסת לתפילת בוקר

קראו עוד פרטים על עו"ד תאונות עבודה


"דרך" היא "תנועה ברשות הרבים"

תאונת דרכים מוגדרת כפגיעה מכל כלי תחבורה, לרבות אופניים. אך אם נפגעת מאופניים בחצר ביתך לא יחשב הדבר כתאונת דרכים בדרך לעבודה מכיוון שלא היית עדיין ב"רשות הרבים".

איפה ישנת בלילה

שאלה הנשאלת לעיתים תכופות היא "האם מסלול קבוע מתכוון לכתובת הבית שלי?"

ובכן אין זה משנה אם בפועל ישנת בביתך או במקום אחר. מותר לך להתארח אצל חברים, אצל ההורים או בכל מקום שאינו כתובתך הקבועה. החוק מתייחס לכל מקום בו ישנת כ"תחילת הדרך לעבודה".

האם יש יתרון בהגדרת תאונת דרכים בדרך לעבודה כתאונת עבודה?

תאונת דרכים רגילה איננה מאפשרת פניה לביטוח לאומי, אלא רק לחברת ביטוח הרכב שלך ואם יש צורך בהשלמות – פניה לחברת ביטוח הבריאות שלך.

אך ברגע שהפגיעה מוגדרת כתאונת עבודה אתה מוזמן לפנות ראשית כל לביטוח לאומי ורק אחר כך לביטוח הפרטי שלך.


כתבה חשובה לקריאה: ועדה רפואית ביטוח לאומי תאונת עבודה


האם אקבל יותר כסף?

החלוקה בין ביטוח לאומי לחברות הפרטיות קיימת בצורה של התקזזות בסכומים לתשלום כך שהנפגע מקבל בסוף את הסכום שיכסה את הוצאותיו בלבד. אין כאן תוספת תשלום.

ביטוח לאומי מכסה 90 של אובדן כושר עבודה, יום והביטוח הפרטי מקזז את הימים הללו מההחזר שלו. חשוב מאד שתשימו לב מתי מגישים את הבקשה לכל גורם, על מנת לא לשגות ולאבד את הזכויות שלכם.

החשיבות שלה הגדרה היא בדרך הטיפול בה. ההגדרה הנכונה נחוצה כדי למלא את הטפסים הנכונים ולא ליפול בין הכיסאות בתהליך מורכב זה.

סכום חד פעמי או קצבה חודשית?

הבדל חשוב נוסף הוא שפיצוי עבור תאונת דרכים רגילה מגיע בצורת תשלום חד פעמי בעוד שפיצוי עקב תאונת עבודה מגיע בצורת קצבה חודשית. יש להניח שהבדל זה יהיה בעל משמעות לאנשים רבים.

אולי יעניין תאונת דרכים בעבודה: המדריך לנפגע

שתפו אותנו:
0Shares

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

דילוג לתוכן