ימי כיף וגיבוש לעובדים

הפעם מוגשת לכם הצעה המשלבת כיף עם גיבוש. ידוע שחשוב מאוד לפרגן לעובדים בימי כיף וגיבוש. ימים אלו תורמים רבות למוטיבציה של העובדים, לקשר בינם לבין עצמם ולקשר בינם לבין המעסיקים. ובכן, ניפגש בסביבות השעה אחת-עשרה בשמורת הטבע "נחל המערות", שמורה השוכנת למרגלות הר הכרמל ומשתרעת על פני 3 קילומטרים. שם נחווה חוויה פרה-היסטורית במערות, שבהן –לפי העדויות –התגורר בה האדם הקדמון.


עוד על יום כיף בצפון


  • המערות – נפתח את היום בסיור במערות. המערה הראשונה שאליה ניכנס היא מערת התנור, הנקראת כך על שם פתח בתקרת המערה,שקוטרו כשמונה מטרים והוא מזכיר ארובה גדולה. משם נמשיך למערת הגמל, שצורתה דומה לדבשת, וממנה למערת הנחל. במערת הנחל נחזה בחיזיון אור קולי על האדם הקדמון ואורח חייו.
  • מסלולים קצרים – אפשר לצאת למסלול מעגלי "בשביל הבוטני" הפונה מזרחה לאורך נחל המערות. המסלול עובר בתוך צמחייה צפופה ומגיע אל ראש הרכס.
  • מסלול חלופי, גם הוא מעגלי, הוא"השביל הגאולוגי"הפונה אל ראשה מצוק הצפוני, ממנו ישנה תצפית מדהימה אל מישור חוף הכרמל.
  • קיים גם שביל קצר המוביל למערת הגדי, מערה פרה-היסטורית במזרחה רכס. במערה זו נמצאו דווקא שלדים של האדם המודרני. כל המסלולים קצרים, כשעה הליכה.

אנדרטת אסון הכרמל

לא רחוק משמורת נחל המערות, על כביש 721,נמצא אתר הנצחה לזכרה נספים באסון השריפה בכרמל. השריפה פרצה בשנת 2010,נמשכה כ-5 ימים והתפשטה על פני דונמים רבים. בשריפה קיפחו את חייהם ארבעים וארבעה שוטרים, סוהרים וכבאים וגם נהג האוטובוס. השוטרים והסוהרים היו בדרכם למשימת פינוי שלאסירים מכלא "דמון", כשנקלעו לתוך השריפה ללא יכולת מילוט. גם הנזק הסביבתי היה מהגדולים שידעה מדינת ישראל, ובו אבדו כליל מיליוני עצים ועשרות בתים. ביום זה, המיועד לגיבוש קבוצות שוטרים, אין דבר מתאים יותר מלהתייחד עם זכרם שלסוהרים ושוטרים שנפלו בעת מילוי תפקידם. באתר ניצבת אנדרטה המנציחה את הנופלים. היא הבנויה בצורת להבת אש, וניצבת במרכז רחבה ענקית, בדיוק בלב האזור שבו השתוללה השריפה. ואם כבר הגעתם עד לנקודה זו כדאי גם לקפוץ למחצבות קדומים, מרחק קצר מכאן. בחורף יש שם פריחה משגעת.

תיזהרו לא לעוף!

מהאנדרטה נצפין לאוניברסיטת חיפה, שם נערוך תצפית ממרומי מגדל אשכול. במגדל נמריא לקומה 30. במרפסת גג המגדל, מגובה 597 מטרים מעל פני הים,נראה את כל העיר חיפה,את הנמל והמפרץ, את הרי הכרמל, את פארק הכרמל, את עמק יזרעאל ואת רמות מנשה. אם תהיה ראות טובה, נוכל לראות גם את החרמון.

נמל חיפה

לסיום יום הגיבוש לעובדים ייתכן שאפשר לארגן סיור בנמל המפרץ החדש בחיפה בתיאום מראש. פרויקט בניית הנמל החדש בחיפה החל בינואר 2015 והצפי לסיומו – בשנת 2021 .עלות הפרויקט כמיליארד דולר והוא בהחלט מוגדר:"מגה-פרויקט". לעת ערב יעמוד לרשותכם מבחר גדול של מסעדות וברים: מסעדות בשרים, המבורגרים, אוכל אסייתי, אוכל תאילנדי וים-תיכוני. גם מסעדה צרפתית, מסעדה דרום-אמריקנית, מסעדה ערבית, ומסעדה איטלקית במקום.

שתפו אותנו:
0Shares

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

דילוג לתוכן