מטפלים בכאבי גב

כאבי גב הם אחת הבעיות הנפוצות יותר של העולם המערבי. אנשים רבים עובדים בעבודות משרדיות המצריכות מהם לעבוד בישיבה במשך 8 או 9 שעות ביום. על כן לא מעט אנשים פונים לביצוע טיפול בכאבי גב בשיטות שונות. אחת השיטות הנפוצות יותר היום היא דיקור סיני המסייע לגוף לחזור לעצמו, כך שלאחריו אתם יכולים להמשיך בחיי השגרה שלכם.

כשכואב לכם הגב

כאבי גב נחלקים בדרך כלל לכאבי גב עליון וכאבי גב תחתון. כאבי גב עליון יכולים להיגרם מכמה סיבות:

  • אם אתם עובדים בעבודות שבהן אתם נאלצים להרים דרך קבע משאות כבדים.
  • אם מרבית העבודה שלכם מתבצעת בישיבה.
  • אם אינכם שומרים על יציבה נכונה.

כאבי גב תחתון יכולים להיגרם מהסיבות הבאות:

  • עסקתם בפעילות גופנית מבלי לבצע חימום תחילה.
  • נחבלתם בגבכם.
  • הרמתם משאות כבדים באופן חריג ומבלי שאתם רגילים לכך.
  • אתם סובלים מעודף משקל.
  • נפגעתם בעמוד השדרה.

הסוד הוא בדיקור

ראינו שיש סיבות שונות שבגללן יכול לכאוב לכם הגב. לרפואה הסינית יש פתרון טוב לבעיית הכאבים והיא דיקור סיני לכאבי גב. לפי הרפואה הסינית, בגופו של האדם מצויות 365 נקודות דיקור פוטנציאליות. דרך הנקודות האלה אפשר להעביר 12 ערוצים שהם למעשה המרידיאנים. לאורך הערוצים האלה זורמת אנרגיית הצ'י, הלוא היא אנרגיית החיים. כך למשל, בעיה כמו פריצת דיסק נוצרת בגלל חסימתם של ערוצי החיים. הדיקור מסייע לערוצים להיפתח וכך האדם יכול לחזור לתפקוד רגיל.

שומרים על גב בריא

מעבר לשיטת הדיקור הסיני לצורך טיפול בכאבי גב, חשוב לשמור על גב בריא וחזק לאורך כל הדרך. כדאי לחזק את שרירי הגב והבטן באמצעות ביצוע פעילויות גופניות שונות: טאי צ'י, חדר כושר, פילאטיס או יוגה. חשוב להתמיד בביצוע פעילות גופנית לצד אכילת מזונות בריאים.


קראו עוד על מומחה לרפואה סינית


לא רק בעיות בגב

באופן כללי, הדיקור הסיני מיועד לטיפול מגוון רחב של בעיות וביניהן גם קשיי עיכול, בחילות הריון או יתר לחץ דם. אם זו הפעם הראשונה שבה אתם מבקרים במרפאה לדיקור, חשוב להביא בחשבון כמה דברים. ראשית, יש צורך להביא תוצאות של בדיקות קודמות ממכון דימות (אם יש כאלה). שנית, חשוב לבקש מידע נוסף על מהלך הטיפול ומה אתם עומדים לעשות. שלישית, כדאי להימנע מאכילת ארוחה דשנה כשעתיים לפני הטיפול. הדיקור עצמו נמשך כ-20 דקות (לא כולל הסברים ותשאולים שעשויים לארוך 20 דקות נוספות). לאחר מכן תידרשו לשבת בחדר ההמתנה כדי לראות כיצד הגוף מגיב לטיפול.


עוד על דיקור סיני בהריון

שתפו אותנו:
0Shares

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

דילוג לתוכן