בדרך לתביעה עוצרים אצל עורך דין ברחובות

אם אתם מתגוררים באיזור רחובות ואתם מחפשים עורך דין ברחובות? מתאונות דרכים קלות ועד תאונות עבודה מורכבות, כדאי לכם לבחור עו"ד ברחובות שמומחה בתביעות נזיקין שונות ושתקבל שירות בכל התביעות בנושאי נזיקין. הנה הנושאים בהם שחשוב שהעו"ד יתמחה בהם:

מה הוא ביטוח לאומי

ביטוח לאומי הוא הגוף המבטח את אזרחי המדינה, ועל כל אדם שחצה את גיל 18 חלה החובה לשלם כל חודש דמי ביטוח לאומי – בין אם הוא עובד או לא. המוסד לביטוח לאומי אחראי לזכויות הסוציאליות של אזרחי המדינה במקרה שצריך אותם, אבל במקרים רבים הביטוח הלאומי מקשה את תהליך קבלת הפיצויים והופך את היכולת למצות את הזכויות שלנו למשימה קשה.

אנשים רבים פונים ותובעים את ביטוח לאומי לבד וללא עו"ד, מתוך תקווה ואמונה בצדקתם לקבל את הפיצויים שמגיעים להם, אבל בסופו של תהליך מתאכזבים לגלות מוסד מורכב ולעיתים אטום שלא בא לקראתם– לכן כדאי לשכור עורך דין  ביטוח לאומי שיידע להתנהל מול הביטוח הלאומי ולגרום לכך שהתביעה שלכם תנצח – ושאתם תקבלו את הכספים המגיעים לכם. 

תביעות לביטוח לאומי מוגשות בנושאי פיצויים לקורבנות של תאונות דרכים, נפגעים בעבודה ומחלות, וההליך של רוב התביעות כולל בדרך כלל וועדה רפואית – ועדה שתפקידה לבדוק את הפגיעה שלכם ולקבוע לכם אחוזי נכות שעל פיהם תקבלו מענק חד פעמי, קצבה או זכויות אחרות שמגיעות לכם. 

מה היא תאונות עבודה

תאונות עבודה הן תאונות שנגרמות בגלל העבודה, ותחת הגדרה זו נכנסות תאונות שקורות בזמן העבודה, במקום העבודה או בדרך לעבודה. גם תאונות דרכים שקורות בזמן העבודה או בדרך אליה נחשבות לתאונות עבודה.

ניתן גם לתבוע פיצויים בשל פגיעות מעבודה שאינן תאונות– כמו מחלות מקצוע ומיקרו טראומות.

מחלת מקצוע היא מחלה שנגרמה בגלל העבודה והיא כלולה ברשימה של מחלות המקצוע המוכרות בביטוח לאומי, ואילו מיקרוטראומה היא פגיעה שנעשתה באיבר מסוים על ידי ביצוע של פעולה חזרתית ומתמשכת שעשה נזקים קטנים שהצטברו לאט לאט לכדי פגיעה של ממש.

תהליך קבלת הפיצויים בתאונות עבודה כולל תביעה של הביטוח הלאומי לקבלת קצבת נכות, תהליך שכולל וועדה רפואית של ביטוח לאומי ולאחר קבלת התוצאות גם ערעור.

ניתן לתבוע במקרים מסוימים גם את המעסיק במקרה של רשלנות, וכן צד ג' אם הפגיעה נגרמה בגלל גורם חיצוני. כמו כן ניתן להעלות דרישה לדמי פגיעה – תשלום על 3 חודשים לאחר הפגיעה שבהם נבצר ממכם לעבוד ולייצר הכנסה.


עוד משרד עורכי דין


מה היא תאונות דרכים 

על פי חוק הפיצויים לנפגעי תאונות הדרכים כל מי שנפגע והיה מעורב בתאונת דרכים זכאי לפיצוי, ללא קשר לאם הוא אשם או לא. לכן יש כמה דרכים למצות את הזכויות שלכם:

  • תביעה לחברת הביטוח הפרטית
  • במקרה של פגיעה של הולך רגל, תאונת פגע וברח או שהרכב הפוגע אינו מבוטח –ניתן לתבוע את קרנית – קרן לפיצוי נפגעי תאונות דרכים
  • במקרה של תאונת דרכים שהיא גם תאונת עבודה ניתן לתבוע בשני ערוצים בו זמנית: גם את חברת הביטוח הפרטית וגם את הביטוח הלאומי

כמו כן, נפגעי תאונות דרכים יכולים להיות זכאים מביטוח הלאומי לדמי תאונה, קצבת נכות כללית ושיקום מקצועי, וכן לבקש מחברת הביטוח תשלום תכוף – מעין מקדמה על חשבון כספי הפיצויים שהנפגע עתיד לקבל אם התביעה שלו מתמשכת. 

שתפו אותנו:
0Shares

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

דילוג לתוכן