תאונת עבודה? 5 דברים שחייבים לעשות

נפגעתם בתאונת עבודה? קבלו 5 דברים שאתם חייבים לעשות ולעשות כראוי, על מנת לקבל את מירב הפיצויים והזכויות המגיעות לכם.

תאונת עבודה היא תאונה המתרחשת לעובד בדרכו אל העבודה, בזמן העבודה עצמו או בדרכו מהעבודה הביתה. אם חלילה נפגעת בתאונת עבודה, חשוב שתדע שהצעדים אותם תנקוט מרגע הפגיעה ועד הגשת תביעה לפיצויים מביטוח לאומי לתאונת עבודה, ישפיעו על גובה הפיצויים ואחוזי נכות אם יהיו, על כן, חשוב מאד להקפיד על חמשת הדברים הבאים:

  1. לקחת פרטי עדים במקום

נפגעתם בתאונת עבודה? חשוב ביותר לאסוף פרטים אישיים מאנשים שהיו עדים לתאונה. מאוחר יותר תצטרכו להוסיף את פרטיהם לטפסים השונים שתמלאו ובתביעה העתידית שתגישו, תהיה לכך חשיבות גדולה. הוספת פרטים אלו בשלב מאוחר יותר ורק כשתגישו תביעה לבית המשפט, עשויה לפגוע באמינות שלכם.

  1. ליידע את המעסיק שלכם

הפעולה השנייה שאתם חייבים לעשות לאחר שלקחתם פרטי עדים במקום זה לדווח למעסיק שלכם. המעסיק שלכם לא נכח במקום ואם לא תדווחו לו על התאונה הוא לא יוכל לדעת עליה. לדיווח למעסיק חשיבות רבה מאחר ויהיה עליו לאשר את הנסיבות לתאונת העבודה בעת מילוי טפסים שיועברו לביטוח הלאומי. הנסיבות שיפורטו תהיינה חשובות מאד גם בתביעה העתידית בבית המשפט.

  1. לדווח על תאונת העבודה בעת קבלת הטיפול הרפואי

בעת פנייתכם לקבלת טיפול רפואי, בין אם בבית חולים ובין אם בקופת החולים שלכם, חשוב מאד שתציינו כי זו פגיעה כתוצאה מתאונת עבודה. לדיווח זה חשיבות גדולה לעתיד במידה ותחליטו להגיש תביעה לפיצויים. אדם שלא דיווח בעת קבלת הטיפול הרפואי על תאונת עבודה ונזכר לעשות זאת רק לאחר שהחל בתהליך תביעת פיצויים עלול לפגוע באמינותו וכדאי להימנע מכך ולהקפיד כבר מההתחלה. נוסף לכך, ישנן זכויות המגיעות לנפגעי תאונת עבודה וקשורות בעלויות הטיפול הרפואי שתוכלו לקבל או לא לשלם.


עוד על דמי פגיעה


  1. לפנות להתייעצות עם עו"ד

התייעצות והכוונה של עו"ד תאונות עבודה היא קריטית. עורך הדין יודע דברים רבים שאתם לא. מומלץ לכם להתייעץ עם עו"ד המתמחה בתחום שיוכל להדריך אתכם איך למלא טפסים על תאונת עבודה בביטוח לאומי ומה להקפיד לרשום בהם. בטפסים של הביטוח הלאומי, יש סעיף בו אתם נשאלים האם בכוונתכם להגיש תביעה בגין התאונה, כל עוד תדווחו נכון בסעיף זה כבר בעת מילוי הטפסים הראשונים, תוכלו לדרוש ולקבל פיצויים מגורמים נוספים הקשורים לתאונה שלכם. התייעצות עם עורך דין היא קריטית ולהכוונה שלו תהיינה השלכות לטובתכם בהמשך.


מעוניינים להתייעץ עם עורך דין תאונות דרכים בראשון לציון


  1. ביטוח לאומי ותאונת עבודה

לאחר שאספתם עדים, דיווחתם למעסיק, קיבלתם טיפול רפואי ראשוני ופניתם לייעוץ של עו"ד תאונות עבודה, זה הזמן לדווח לביטוח הלאומי ויפה שעת אחת קודם. אל תתמהמהו יותר מידי ובוודאי שלא לעבור מעבר לשנה מיום התאונה. דיווח על תאונת עבודה לביטוח לאומי שיעשה לאחר שנה ויותר עלול לגרום להפחתת או ביטול תשלומים הקשורים לתאונת העבודה.

כתבה מעניינת האם אתה זקוק לעו"ד תאונות דרכים או יכול להסתדר לבד?

שתפו אותנו:
0Shares

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

דילוג לתוכן